Z-Wave Nodon (Soft/Octan) Remote & Vera Controller

nodon soft remote

خانه هوشمند و ریموت نودان

استفاده از ریموت کنترل ها در به اجرا درآوردن سناریوهای تعریف شده در خانه هوشمند به دلیل در دسترس بودن و سادگی کار، کاربرد فراوانی دارد. در این میان ریموت کنترل های نودان به دلیل ویژگی هایی که دارد در خانه هوشمند برای کنترل تجهیزات Z-Wave  می تواند به کار برده شود در حالی که از تکنولوژی Z-Wave Plus   بهره می برند.

وزن سبک ، مقاوم در برابر ضربه و نشت های خارجی ، کارایی بالا ، سهولت در استفاده و زیبایی از مزیت های این محصول به شمار می رود.

اضافه کردن ریموت کنترل زی ویو نودان (Nodon)  در کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا (Vera) :

 

پس از قرار دادن کنترلر خانه هوشمند Vera   در حالت Inclusion  ، دکمه های ● و + روی ریموت  را همزمان به مدت 1 ثانیه نگهداشته تا LED ریموت چشمک صورتی رنگ بزند. پس از چشمک زدن LED، دکمه ها را رها کرده، پس از رها کردن آن ها 10 ثانیه فرصت دارید تا دکمه ● را یک بار فشار دهید. پس از فشار دادن دکمه ● ،LED  ریموت به رنگ صورتی چشمک میزند و پس از اینکه Inclusion  در کنترلر خانه هوشمند ورا به درستی انجام شد LED ریموت کنترل چشمک سبز می زد. پس از اینکه در نوار آبی رنگ صفحه ورا در مرورگر، ” … Add/Remove:Add New Devices ” نمایش داده شد، ورا را می توانید از حالت Inclusion  خارج نمایید. .

ریموت کنترل نودان پس از وارد شدن به شبکه خانه هوشمند زی ویو ورا بصورت زیر در ورا نمایش داده می شود.

نمایش ریموت نودان در خانه هوشمند ورا 

 

***اگر پس از وارد کردن ریموت به شبکه خانه هوشمند زی ویو ورا با خطای نشان داده شده در شکل زیر مواجه شدید یا باید صبر کرد تا ریموت خود Wake Up شود یا می توان آنرا بصورت درستی Wake Up  کرد که با فشار دادن هر یک از کلیدهای ریموت کنترل، ریموت از حالت Sleep خارج شده و Wake Up می شود.

 

 

 نمایش ریموت نودان در خانه هوشمند ورا

 

تعیین سناریو های اجرایی توسط هر یک از دکمه های Nodon  در کنترلر خانه هوشمند زی ویو Vera :

برای تعیین انواع سناریوهای اجرایی توسط هریک از دکمه های ریموت Nodon  بر روی  فلش  ریموت در مرورگر کلیک کرده تا وارد صفحه تنظیمات آن شوید و سپس به قسمت Modes and scenes associated with remotes buttons   رفته و اگر با کادر زیر روبرو شدید در ابتدا مد کاری ( تعداد کانال های ریموت ) را مشخص کنید.(برای مثال 8)

 

 

 ریموت نودان و خانه هوشمند

 

 

 

پس از مشخص سازی تعداد کانال های ریموت کنترل نودان می توانید سناریو هایی که در کنترلر خانه هوشمند ورا تعریف شده اند را از لیست هایی که روبروی دکمه ها و نحوه استفاده از آن می باشند (نشان داده شده در شکل زیر در قسمت Modes and scenes associated with remotes buttons) انتخاب نمایید  و در پایان Assign scenes to buttons را انتخاب کنید. کمی صبر کرده تا تنظیمات ذخیره شود.

 

 

 اجرای سناریو با ریموت نودان در خانه هوشمند ورا

 

 

 

خارج کردن ریموت زی ویو نودان (Nodon)  از کنترلر خانه هوشمند ورا (Vera) :

پس از قرار دادن کنترلر ورا در حالت Exclusion  ، دکمه های ● و + را به مدت 1 ثانیه نگهداشته تا LED ریموت چشمک صورتی بزند، سپس آنها را رها کرده، 10 ثانیه فرصت دارید تا دکمه ● را یک بار فشار دهید.پس از فشار دادن دکمه ● ، اگر LED چشمک سبز زد به معنای خارج شدن ریموت  Nodon  از شبکه زی ویو خانه هوشمند ورا (Vera)   می باشد.

ریست کردن ریموت کنترل زی ویو نودان (Reset Z-Wave Nodon Remote) :

برای ریست کردن ریموت کنترل نودان (Nodon)  لازم است دکمه های ○ و –  روی ریموت را نگهداشته تا LED   شروع به چشمک زدن به رنگ های قرمز و سبز بکند.

 

 ریست کردن ریموت نودان خانه هوشمند

 

LED Management ( مدیریت LED):

  • اگر پارامتر 8 با سایز 1bayte dec به مقدار 1 تنظیم شود پس از هر بار فشار دکمه های ریموت، LED  به نشانه فشرده شدن یکی از دکمه ها به رنگ آبی روشن می شود.
  • اگر پارامتر 8 با سایز 1bayte dec به مقدار 2 تنظیم شود پس از هر بار فشار دکمه های ریموت LED  به نشانه دریافت دستور توسط کنترلر خانه هوشمند ورا (vera) یک بار به رنگ سبز روشن می شود.
  • اگر پارامتر 8 با سایز 1bayte dec به مقدار 3 تنظیم شود پس از هر بار فشار دکمه های ریموت LED  به نشانه فشرده شدن یکی از دکمه ها به رنگ آبی روشن شده و پس از دریافت دستور توسط vera یک بار نیز به رنگ سبز روشن می شود.

 

شماره دکمه های ریموت کنترل نودان به صورت زیر می باشد:

              vera remot nodon خانه هوشمند خانه هوشمند ریموت کنترل نودان              

      نودان زی ویو ریموت کنترل

اطلاع از درصد شارژ باطری ریموت کنترل :

1) میزان شارژ باطری در کنار آیکون ریموت در کنترلر خانه هوشمند ورا (vera) نشان داده می شود.

نمایش میزان باتری ریموت نودان خانه هوشمند

2) با فشار دادن همزمان و لحظه ای دکمه های  (نشان داده شده در شکل زیر)، LED ریموت روشن میشود ، اگر رنگ LED سبز باشد باطری بیش از 50 درشد شارژ دارد ، اگر رنگ LED نارنجی باشد میزان شارژ باطری بین 20 تا 50 درصد می باشد و اگر رنگ LED قرمز باشد باطری ریموت کمتر از 20 درصد شارژ دارد.

میزان باتری ریموت کنترل خانه هوشمند

خانه هوشمند کیان دور اندیش