ترموستات هوشمند فن کوئل زی ویو

Z-Wave Fan Coil Thermostat

 

ترموستات خانه هوشمند

معرفی ترموستات با تکنولوژی Z-Wave :

این محصول که در خانه های هوشمند با تکنوژی زی ویو  به کار برده می شود توانایی خواندن دمای محیط  و زمان محلی و کنترل دما را دارا می باشد. که با استفاده از این ترموستات در خانه هوشمند در کنار وسیله ها و کنترلرهایی که تاییدیه زی ویو را دارند آسایش و کاهش هزینه را تجربه خواهید کرد.

امکانات ترموستات هوشمند زی ویو MCOHome :

دکمه های لمسی خازنی

پنل حرارت دیده شیشه ای

حافظه ماندگار ( حتی با قطع برق )

قابلیت خاموش و روشن کردن فن و کنترل سه سرعت آن

کنترل یک یا دو شیر برقی (2/4 – pipe )

نصب و راه اندازی ساده در خانه هوشمند

مشخصات فنی:

ولتاژ کاری : 85-260 VAC/50-60 Hz

حداکثر بار:  3A

سنسور دما : NTC 15K

دقت نمایش دمای  اندازه گیری شده: 0.1 °C

محدوده دمایی کار : 0-55 °C

ابعاد: 86*86*42 mm

فرکانس Z-Wave: 868.42 MHz

محل نصب ترموستات در خانه هوشمند:

بهتر است ترموستات MCOHome   در ارتفاع 1.5 متر از کف که نشان دهنده دمای متوسط محیط است نصب گردد و همچنین محل نصب ترموستات در خانه هوشمند به دور از تابش نور مستقیم خورشید باشد.

محل نصب ترموستات بایستی بدون پوشش باشد بدان معنا که جسمی اطراف ترموستات را احاطه نکند تا در اطراف ترموستات هوا به خوبی جریان داشته باشد.

چگونگی نصب ترموستات هوشمند زی ویو MCOHome :

  • قاب استیل پشت ترموستات را از ترموستات جدا کرده و آنرا در محلی که ترموستات قرار است نصب شود با دو عدد پیچ نصب نمایید.
  • سیم ها را به شکلی که توضیح داده خواهد شد در ترمینال های ترموستات محکم کنید.

دیاگرام سیم کشی در شکل زیر نشان داده شده است:

دیاگرام ترمینال های ترموستات با یک شیر برقی:

2

دیاگرام ترمینال های ترموستات با دو شیر برقی :

1

  • ترموستات را در حالی که سیم ها به آن متصل می باشد به قسمت A قاب استیل که در شکل نشان داده شده است چسبانده و سپس کل ترموستات را به سمت محل نصب فشار دهید.
  • مطمئن شوید که ترموستات در محل خود بطور صحیح وصل شده باشد. برق آنرا متصل نمایید. ترموستات خانه هوشمند شما آماده کار می باشد.

ترموستات خانه هوشمند نصب

دکمه ها و صفحه نمایش:

 صفحه نمایش و دکمه های ترموستات هوشمند

روشن/خاموش کردن ترموستات :

زمانیکه برق ترموستات متصل باشد در صفحه نمایش “OFF” نمایش داده می شود. با لمس کردن دکمه روشن/خاموش ترموستات روشن شده و آماده کار می شود. در شرایط نرمال کاری ترموستات با فشار دادن دکمه روشن/خاموش ترموستات خاموش شده و در صفحه آن “OFF” نمایش داده می شود.

تنظیم زمان محلی:

با نگداشتن دکمه “M”   می توانید وارد تنظیمات زمان محلی ترموستات شوید. با لمس کردن دکمه “M” تنظیمات را بین ایام هفته، ساعت و دقیقه تغییر دهید و در هر حالت با استفاده از دکمه های بالا/پایین پارامتری که چشمک می زند را می توانید تنظیم کنید. پس از تنظیم کردن زمان با فشار دادن دکمه “M” و یا صبر کردن به مدت 15 ثانیه تنطیمات ذخیره می شوند.

تنظیم حالت های کار:

برای تنظیم حالت های کاری ترموستات (تهویه ، سرمایش ، گرمایش ) دکمه”M” را زده تا وارد قسمت تنظیمات حالت کاری ترموستات شوید. با استفاده از دکمه های بالا/پایین حالت مورد نظر را انتخاب کرده و با فشار دادن دکمه “M” و یا صبر کردن به مدت 15 ثانیه تنظیمات را  ذخیره نمایید.

ترموستات خانه هوشمند زی ویو

 

تنظیم دما:

برای تنظیم کردن دما زمان روشن بودن ترموستات می توانید از دکمه های بالا رونده و پایین رونده استفاده کنید ، پس از اتمام تنظیم دما برای ذخیره کردن تنظیمات می توانید دکمه “M” را زده و یا 15 ثانیه صبر کنید.

تنظیم سرعت فن کوئل:

برای تنظیم سرعت فن در شرایط کاری نرمال بایستی دکمه سرعت فن  را زده و یکی از سه حالت تند،متوسط ، کند و یا اتوماتیک را انتخاب کنید. پس از تنظیم سرعت فن می توانید دکمه “M” رابزنید یا 15 ثانیه صبر نموده تا تنطیم ذخیره شود.

حافظه قطع برق:

زمانیکه ترموستات خاموش می باشد با نگهداشتن دکمه سرعت فن، ترموستات وارد قسمت تنظیمات حافظه قطع برق می شود و “PAGE” نمایش داده می شود. با استفاده از دکمه های بالا رونده و پایین رونده تنظیمات را نغییر دهید و با فشار دادن دکمه “M” آنرا ذخیره کنید.

بعد از قطع برق:

000 مشخص می کند که پس از وصل مجدد برق، ترموستات به حالت خاموش خواهد رفت.

001 مشخص می کند که پس از وصل مجدد برق، ترموستات به شرایط نرمال کاری (روشن) خواهد رفت.

002 مشخص می کند که پس از وصل مجدد برق، ترموستات به شرایط کاری قبل از قطع برق خواهد رفت.

کالیبره کردن دما و تنظیم محدوده دمایی:

زمانیکه ترموستات خاموش می باشد با نگه داشتن دکمه بالا رونده ترموستات وارد صفحه کالیبره کردن دما می شود که در این حالت “-ERR” نمایش داده می شود. محدوده کالیبره کردن دما C° 5.0+  ~ 5.0- می باشد.

در این حالت با استفاده از دکمه های بالا رونده و پایین رونده دما را کالیبره کرده و با فشار دادن دکمه “M” تنظیمات دخیره شده و وارد صفحه تنظیم محدوده دمایی می شوید. (C° 99~0):

  • “-HI-” نمایش داده شده که نشان دهنده حداکثر محدوده دما می باشد که به طور پیش فرض C° 35 می باشد که با استفاده از دکمه های بالا رونده و پایین رونده می توانید آنرا تغییر دهید.
  • مجددا دکمه “M” را فشار دهید “-LO-” نمایش داده می شود که نشان دهنده حداقل محدوده دما می باشد که به طور پیش فرض C° 5 می باشد که با استفاده از دکمه های بالا رونده و پایین رونده می توانید آنرا تغییر دهید.
  • در انتها “M” را فشار دهید تا تغییرات ذخیره شوند و “OFF” نمایش داده شود.( به حالت خاموش ترموستات باز می گردید)

شدت روشنایی صفحه نمایش/تنظیم حالت کار فن/صدای کلیدها

زمانیکه ترموستات خاموش می باشد دکمه “M” را فشار داده و نگه دارید تا وارد صفحه تنظیم شدت روشنایی صفحه نمایش شود که در این حالت با استفاده از دکمه های بالا/پایین می توانید شدت روشنایی را تنظیم نمایید. با فشار دادن دکمه “M” تنظیم را ذخیره کرده و وارد مرحله بعد شوید:

111 مشخص می کند که صفحه نمایش بطور پیوسته زمانیکه ترموستات در حالت کاری نرمال باشد، روشن خواهد ماند.

000 (حالت پیش فرض) مشخص می کند که شدت روشنایی صفحه نمایش 15 ثانیه بعد از آخرین استفاده از دکمه های آن به نصف کاهش می یابد.

با فشار دادن مجدد دکمه “M” وارد صفحه تنظیم حالت کاری فن می شوید:

000 (حالت پیش فرض) مشخص می کند که ترموستات هوشمند زمانیکه دمای محیط به مقدار مطلوب برسد شیر برقی را قطع کرده و فن را نیز خاموش می کند.

001 مشخص می کند که ترموستات هوشمند زمانیکه دمای محیط به مقدار مطلوب برسد شیر برقی را قطع خواهد کرد در حالی که فن روشن خواهد ماند.

با فشار دادن مجدد دکمه “M” وارد قسمت تنظیم تن صدای کلیدها می شوید.

0: صدا خاموش

1: صدا کم

2: صدا زیاد

خطای سنسور دما:

اگر به هر علتی سنسور دما ترموستات از کار بیافتد ترموستات هوشمند “E1” را نمایش داده و فن را خاموش می کند و شیر برقی را قطع.

اضافه نمودن و خارج کردن ترموستات هوشمند زی ویو در شبکه خانه هوشمند زی ویو ورا :

ابتدا ترموستات را خاموش کرده، دکمه پایین رونده آنرا فشار داده و نگه دارید تا ترموستات وارد حالت INCLUSION/EXCLUSION شبکه زی ویو شود. نشان دادن عبارت  “- – -” توسط ترموستات به این معنی می باشد که ترموستات متعلق به هیچ شبکه زی ویو نمی باشد در این حالت کنترلر خانه هوشمند ورا را به حالت INCLUSION برده و دکمه پایین رونده ترموستات را مجددا فشار دهید تا ترموستات به شبکه خانه هوشمند زی ویو اضافه شود اگر اضافه کردن ترموستات به شبکه Z_WAVE به درستی انجام شود شماره گره آن در صفحه نمایش ترموستات نمایش داده می شود.

برای خارج کردن ترموستات از شبکه زی ویو خانه هوشمند ورا ابتدا  کنترلر خانه هوشمند Vera را در حالت Exclusion   قرار داده و سپس مراحل فوق تکرار گردد.

3

خانه هوشمند کیان دور اندیش