نصب و راه اندازی کنترل خانه هوشمند ورا

VERA CONTROL

در این مقاله سعی شده است روش راه اندازی کنترل خانه هوشمند زی ویو ورا به زبانی ساده و با استفاده از تصاویر آموزش داده شود. امید است مورد استفاده قرار گیرد.

ابتدا از طریق پورت شبکه تعبیه شده بر روی Vera آنرا به وسیله کابل شبکه به روتر اصلی متصل کرده سپس آنرا به وسیله منبع تغذیه ای که به همراه آن می باشد به برق وصل نموده و منتظر بمانید تا تمامی چراغ های روی کنترلر خانه هوشمند ورا روشن شده و ثابت بمانند.

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا1

بعد از روشن شدن و ثابت ماندن  چراغ های کنترلر خانه هوشمند ورا ( همانگونه که در شکل بالا نشان داده شده است) از طریق کامپیوتر وارد سایت home.getvera.com شده و  Create an Account انتخاب نمایید.

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا2

در صفحه ای که باز می شود نام کاربری دلخواه  و رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی خود  را وارد نمایید سپس بر روی Register کلیک نمایید( پیغامی به آدرس الکترونیکی شما فرستاده می شود مبنی بر تایید حساب کاربری٬ بر روی لینکی که به همراه پیام می باشد جهت تایید کردن حساب کاربری کلیک نمایید).

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 3

حال بر روی  Add another controller کلیک نمایید

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 4

در صفحه ای که باز می شود نوع کنترلر را انتخاب کرده و Continue را کلیک کنید. ( در این مقاله کنترلر خانه هوشمند ورا اج انتخاب می شود)

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 5

در صفحه بعد مجددا بر روی Continue کلیک نمایید. در این صفحه از شما می خواهد کنترلر ورا را به روتر و منبع تغذیه وصل نمایید و صبر کنید تا چراغ های آن ثابت شود.

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 6

حال کمی صبر کرده تا به کنترلر وصل شوید

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 7

زمانیکه برای بار اول به کنترلر وصل شدید ابتدا چک می شود که ورژن نرم افزاری بالاتری از آنچه که در دستگاه شما می باشد، وجود دارد یا نه. در صورت موجود بودن ورژنی نرم افزاری بالاتر آنرا نشان داده که در این حال بر روی  UPGRADE TO  کلیک کنید.

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 8

پس از کلیک کردن بر روی   …. UPGRADE TO صبر کرده تا صفحه زیر باز شود.

پس از باز شدن صفحه، قبل از بروزرسانی کنترلر خود، بر روی Save Backup کلیک کرده و فایل پشتیبان را در حافظه کامپیوتر خود دخیره کرده تا در صورت نیاز از آن استفاده شود.سپس Start Upgrade را کلیک کنید.

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 9

دقت شود که مدت بروزرسانی نرم افزار ممکن است تا 15 دقیقه برسد که در این حین نباید ارتباط کنترلر از اینترنت  و منیع تغذیه  قطع شود

چنانچه بعد از مدت زمان 15 دقیقه بروزرسانی پایان نیافت کنترلر را از برق خارج نموده و مجددا به برق وصل نمایید.

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 10

پس از بروزرسانی نرم افزار، کنترلر خانه هوشمند ورا آماده برنامه ریزی و اضافه کردن تجهیزات می باشد اما قبل از هر کاری از سمت چپ صفحه وارد قسمت Settings و از آنجا وارد قسمت Location شده تا در این صفحه موقعیت جغرافیایی مکانی که کنترلر خانه هوشمند ورا در آنجا می باشد را وارد نمایید ( زمانی نیاز به این کار می باشد که در مراحل نصب و راه اندازی موقعیت جغرافیایی کنترلر از شما پرسیده نشده باشد و بخواهید از کنترلر ورا در حال اتصال به اینترنت استفاده کنید که در این صورت امکانات بیشتری را برای خانه هوشمند شما فراهم می کند.)

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 11

حال وارد قسمت Unit Setting در User & Account Info شده تا فرمت دما را از فارانهایت به سلسیوس تغییر دهید.

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 12

چنانچه در حین نصب و راه اندازی با پیغام زیر مواجه شدید٬ سریال  و آدرس MAC کنترلر ورا را (همانطور که در شکل نشان داده شده است در زیر آن می باشد) در قسمت های مربوطه وارد نمایید و بر روی NEXT کلیک کنید.

کنترلر خانه هوشمند زی ویو ورا 13

خانه هوشمند کیان دور اندیش