سوال جواب خانه هوشمند

چقدر هزینه لازم است تا خانه خود را با زی ویو هوشمند کنیم؟

با طیف وسیعی از گزینه های مقرون به صرفه، Z-Wave می تواند به شما برای ایجاد یک خانه هوشمند با هر بودجه ای کمک کند.

هزینه واقعا به تعداد محصولاتی که برای شروع خانه هوشمند انتخاب می کنید، بستگی دارد و اینکه آیا شما آنها را خود نصب می کنید یا خیر. بسیاری از مردم با تعداد اندکی از محصولات شروع می کنند و با مرور زمان که بیشتر با خانه هوشمند آشنا می شوند تجهیزات هوشمند بیستری اضافه می کنند تا از ویژگی های بیشتر خانه هوشمند بهره گیرند. به عنوان مثال، با یک هاب (کنترلر مرکزی) خانه هوشمند و چند وسیله هوشمند مانند یک  ترموستات هوشمند و تجهیزات کنترل روشنایی هوشمند با هزینه دو میلیون تومانی می توان شروع کرد. اضافه کردن وسیله های Z-Wave به شبکه خانه هوشمند و گسترش آن به اتاق های دیگر خانه و اضافه کردن قابلیت های آن بسیار آسان می باشد.

آیا می توان تکنولوژی خانه هوشمند زی ویو را به خانه موجود بدون نیاز به تخریب کردن دیوارها و اضافه کردن سیم کشی جدید اضافه کرد؟

بله، تکنولوژی هایی مانند Z-Wave به صورت بی سیم کار می کنند، و زمانیکه شما بخواهید تکنولوژی را به سیستم روشنایی و ترموستات ها و … اضافه کنید نیاز به هیچ گونه سیم کشی و یا تغییر در سیم کشی موجود، نمی باشد.

برد سیگنال زی ویو چقدر می باشد؟

بدون هر گونه مانعی مانند دیوار و مبلمان، محدوده برد بین دو محصول زی ویو حدود 100 متر می باشد. هنگامی که موانع، برد سیگنال را در خانه کاهش می دهد، شبکه مش Z-Wave  اجازه می دهد تا یک سیگنال Z-Wave  از سایر محصولات زی ویو برای رسیدن به وسیله نهایی گذر کند تا آن وسیله کنترل شود. در صورتی که یک دیوار در سیگنال تداخل ایجاد کند، همه آنچه که نیاز دارید یک ریپیتر زی ویو اطراف دیوار می باشد تا سیگنال به مسیرش تا رسیدن به مقصد نهایی خود ادامه دهد. Z-Wave می تواند تا 4 گره (وسیله) برای گسترش پوشش سیگنال پشتیبانی کند به طوری که هر چه تعداد وسیله های زی ویو در خانه هوشمند بیشتر باشد پوشش سیگنال آن نیز بزرگتر خواهد شد. حداکثر محدوده برد سیگنال با 4 گره تقریبا 600 فوت یا 200 متر می باشد.

چه تعداد وسیله Z-Wave  را می توان کنترل کرد؟

Z-Wave یک تکنولوژی مقیاس پذیر می باشد – می تواند از هر نقطه از یک وسیله تا 232 وسیله را فقط در یک شبکه خانه هوشمند کنترل کرد. با زی ویو شما می توانید خانه هوشمند خود را با نصب یک وسیله هوشمند در هر زمانی بسازید و با اضافه کردن محصولات خانه هوشمند بیشتر، آن را به سطح مورد نظر خود گسترش دهید.

منبع تغذیه Z-Wave چیست؟

 

Z-Wave بسیار کارآمد با تکنولوژی مصرف کم انرژی می باشد. در حالی که کنترلر مرکزی خانه هوشمند نیاز به اتصال به برق برای حفظ شبکه و عملکرد خود دارد، بسیاری از وسیله های زی ویو به وسیله باتری عمل می کنند، طول عمر باتری ها اغلب یک سال یا بیشتر می باشد. وسیله های دیگر، می توانند به برق داخل دیوار وصل شوند و وسیله های زی ویوی نیز هستند که با اتصال به پریزها قابل کنترل می باشند، در کل این وسیله ها به شما اجازه می دهند تا کل سیستم برق خانه خود را توسط کنترل کردن آن و بطور اختیاری مانیتور کردن مصرف انرژی با بازده انرژی بالا “هوشمند” کنید.