مبانی خانه هوشمند زی ویو

Z-Wave Smart Home

 زی ویو چیست؟

Z-Wave  پیشرو در تکنولوژی خانه هوشمند می باشد که در میلیون ها محصول در سراسر جهان موجود می باشد.  یک تکنولوژی بی سیم می باشد که با سیگنال Wi-Fi خانه شما تداخلی نداشته و با توان کم عمل می کند. زمانی که تکنولوژی زی ویو در داخل محصولات روزمره مانند قفل و چراغ های مورد استفاده قرار می گیرد، این محصولات به محصولات “هوشمند” تبدیل می شوند که به آنها توانایی صحبت کردن با یکدیگر و شما را برای کنترل وسیله ها و در نتیجه خانه شما، از هر نقطه می دهد.

مزایای استفاده از Z-Wave چیست؟

برای شروع، Z-Wave آرامش ذهن فراهم می کند بدین شکل که بدون توجه به جایی که هستید می دانید خانه شما امن می باشد. یک خانه هوشمند زی ویو می تواند با صرفه جویی در انرژی پول شما را ذخیره کند بدین صورت که دیگر چراغ ها و یا سیستم تهویه مطبوع در حال اجرا در دمای بالا وقتی شما خانه نیست، روشن نمی مانند. زی ویو مترادف راحتی می باشد: با لمس یک دکمه شما می توانید خانه خود را هنگامی که آنرا ترک می کنید، خاموش کنید، درب ها را قفل کنید، چراغ ها را خاموش کنید و درب گاراژ را ببندید. زی ویو به معنی امنیت می باشد با دانستن اینکه در صورت بروز هر گونه مشکل در خانه اعم از نشت آب، اعلام حریق، ورود اشخاص و… شما یک هشدار دریافت خواهید کرد.

چه چیز باعث می شود زی ویو متفاوت از سیستم عامل های دیگر خانه های هوشمند در بازار شود؟

خانه هوشمند زی ویو آسان برای نصب می باشد و هیچ سیم کشی ندارد.

خانه هوشمند زی ویو مقرون به صرفه است. شما می توانید با کمترین سرمایه شروع کنید وبه راحتی محصولات هوشمند بیشتر اضافه کنید.

زی ویو قابل اعتماد است. با بیش از 10 سال حضور در بازار، Z-Wave ثابت کرده است که بهترین راه حل خانه هوشمند موجود در بازار می باشد.

زی ویو امن است. تکنولوژی Z-Wave با استفاده از ویژگی های رمزگزاری و امنیت بالا انتخاب آن را برای خانه هوشمند شما امن می کند.

زی ویو مورد اعتماد است. بزرگترین نام های تجاری در بازار، از Z-Wave در محصولات خانه هوشمند خود استفاده می کنند. مثالها عبارتند از:

Vera،Samsung،Eaton،Fibaro،GE،Jasco،Kwikset،Logitech،Nexia،Piper،Schlage،RCS،Trane،Wink،Yale،…

زی ویو با تجربه است. در حال حاضر 50 میلیون محصولات زی ویو در خانه های هوشمند در سراسر جهان وجود دارد.

زی ویو رهبر خانه هوشمند است. از 10 شرکت پیشرو در امنیت خانه 9 شرکت از زی ویو استفاده می کنند.

زی ویو حق انتخاب فراهم می کند. با بیش از 1700 محصول اتوماسیون خانه هوشمند در بازار، محصولات زی ویو  گزینه های بسیاری را با توجه به نیازهای شما، سبک زندگی شما، قیمت، رنگ، قابلیت، و غیره فراهم می کند.

زی ویو چگونه کار می کند؟

زی ویو یک تکنولوژی بی سیم رادیویی می باشد که اجازه می دهد تا دستگاه های هوشمند با یگدیگر ارتباط برقرار کنند و صحبت کنند. محصولات خانگی، مانند چراغ ها، قفل درب ها و ترموستات ها زمانی که زی ویو در داخل آنها تعبیه می شود،”هوشمند” می شوند که به آنها قابلیت برقراری ارتباط و انجام وظایف مورد نظر شما را می دهد.

زی ویو، بی سیم و ایمن عمل می کند. دستگاه ها به راحتی می توانند از راه دور و توسط تلفن های هوشمند، تبلت ها و یا کامپیوتر قابل دسترسی و کنترل باشند، به طوری که شما می توانید خانه هوشمند خود را از هر نقطه در جهان کنترل کنید! کنترلر Z-Wave  فرمانی را توسط شما به وسیله تلفن هوشمند، تبلت و یا کامپیوتر دریافت می کند و دستور را به دستگاه مورد نظر ارسال می کند.

به عنوان مثال، شما می خواهید درب پارکینگ را ببندید. شما گزینه آن را در برنامه کاربری گوشی هوشمند خود انتخاب می کنید. تا زمانی که شما به اینترنت دسترسی دارید، مهم نیست که شما کجای جهان هستید، کنترلر خانه هوشمند زی ویو دستور را دریافت کرده و آنرا دستگاه به دستگاه تا زمانی که به کنترلر درب پارکینگ برسد ارسال می کند. سپس کنترلر هوشمند درب پارکینگ، درب را می بندد. پس از آن که درب بسته شد، از طریق دستگاه ها به کنترلر اصلی هوشمند بسته شدن درب را اطلاع رسانی می کند و کنترلر اصلی شما را بوسیله گوشی هوشمند مطلع می سازد که درب پارکینگ بسته شده است. دستگاه های  Z-Wave ارتباط دو طرفه دارند. کل این ارتباط بی سیم و بدون هر گونه وقفه و اختلال خصوصا بدون اختلال از شبکه Wi-Fi در خانه اتفاق می افتد.

بیشتر بخوانید:

خانه هوشمند زی ویو بر روی یک توپولوژی شبکه مش برقرار شده است، به این معنی که هر دستگاه نصب شده در شبکه (به جز آنهایی که با باتری کار می کنند) تقویت کننده سیگنال می شوند. در نتیجه، هر چه دستگاه های بیشتری در خانه خود داشته باشید، شبکه خانه هوشمند شما قوی تر می شود. در حالی که سیگنال Z-Wave به راحتی از دیوارها، کف ها و سقف ها عبور می کنند، دستگاه ها می توانند هوشمندانه مسیر خود را با وجود موانع برای رسیدن به مقصد، یکپارچه و قوی، کل خانه را پوشش دهند.

دستگاه های Z-Wave می توانند دید به دید تا 120 فوت (36 متر) به خودی خود در ارتباط باشند، اما با توانایی تقویت و تکرار سیگنال ها، برد موثر تا 600 فوت (180 متر) را می توان به راحتی به دست آورد، همچنین شبکه های زی ویو می توانند با یکدیگر برای استقرار شبکه بزرگتر، مرتبط شوند. هر شبکه خانه هوشمند زی ویو می تواند تا 232 وسیله زی ویو را پشتیبانی کند که به شما انعطاف پذیری لازم برای اضافه کردن هر تعداد وسیله را می دهد تا مطمئن شوید که خانه هوشمند شما در سخت ترین شرایط کارهای خود را انجام می دهد.